Žiaci zo školy sv. Františka pomohli pred prázdninami naplniť sklad potravín

20170615_105207_resized-original(28. jún 2017) - V Spojenej škole sv. Františka z Assissi na Karloveskej 32 v Bratislave v týždni od 8. do 15. júna 2017 zbierali potraviny určené do zbierky "Stolček, prestri sa!" O zbierke sa dozvedeli vďaka aktivite našej dobrovoľníčky Simony, ktorá je zároveň aj mamou žiačky navštevujúcej túto školu. Zbierka podľa slov riaditeľa školy Jána Horeckého prekvapila množstvom i kvalitou všetkých zúčastnených, aj gymnazistov, ktorí ju pomáhali vykladať a nakladať. "Toto je ohromná vec a skutočné dobro. Je cenné tomuto učiť naše deti," sprostredkoval svoj pohľad na túto iniciatívu.

zbierka-potravin-na-spssvfza-7-originalObjem tejto zbierky pomohol zásobiť náš sklad pred nadchádzajúcimi prázdninami, vďaka čomu môžeme pokračovať v našej činnosti aj v letných mesiacoch. Potraviny by podľa prvotného odhadu mohli postačiť do augusta. Ich sčítavanie a presná evidencia prebieha v týchto dňoch, o konkrétnej hmostnosti vyzbieraných darov budeme informovať.

Okrem tejto materiálnej pomoci, ktorú sme vďaka žiakom, študentom i zamestnancom školy dostali, prišla aj nemateriálna pomoc v podobe ďalších dvoch dobrovoľníčiek - dve študentky Spojenej školy sv. Františka z Assissi sa rozhodli, že by sa chceli stať súčasťou nášho dobrovoľníckeho tímu a baliť potraviny pre rodiny.

ĎAKUJEME za potravinové dary, za ochotu rodičov, žiakov, študentov i zamestnancov školy prispieť hojne a štedro a tiež ďakujeme aj za posily do nášho tímu!

20170615_092730_resized-originalzbierka-potravin-na-spssvfza-5-original20170615_094922_resized-original

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

Výlet do Pezinku

Stretnutie dobrovoľníkov.

Čítať viac

K životu patria aj zmeny

Zmeny v tíme sociálnych pracovníkov.

Čítať viac