Za pol roka sme od škôlkarov dostali 261 kg potravín

(14. júl 2016) - Presne pred dvomi týždňami sa skončil školský rok 2015/2016. Počas tohto obdobia nám so zbierkou trvanlivých potravín „Stolček, prestri sa!“ pomáhali v troch materských školách na území mesta Bratislavy i mimo nej. Dialo sa tak vďaka osobnej iniciatíve našej dobrovoľníčky Veroniky, ktorá oslovila Materskú školu bl. Zdenky Schelingovej v Záhorskej Bystrici, Cirkevnú materskú školu Gianny Berettovej Mollovej v bratislavskej Dúbravke a Materskú školu pri Spojenej škole sv. Vincenta de Paul v Ružinove.

V týchto škôlkach vyhradili priestor pre rodičov, zamestnancov a najmä deti, aby v sprievode dospelých prinášali potraviny. Neskôr ich všetky dostali rodiny a osamelo žijúci, ktorí sa ocitli na pokraji chudoby.

Vyzbierané potraviny sa do nášho skladu dostali jedenkrát mesačne vďaka ochote dobrovoľníčok, ktoré ich vo vlastnom voľnom čase išli prevziať.

V tomto čase sa aj my obzeráme za polročnou prácou a preto sa chceme v menej našej neziskovej organizácie Doma u kapucínov POĎAKOVAŤ: najmä deťom, ktoré sa dokázali podeliť; rodičom, ktorí spolu s nimi prichádzali a prinášali potraviny a riaditeľkám týchto troch materských škôl sr. Kristíne z Materskej školy bl. Zdenky Schelingovej v Záhorskej Bystrici, Ivete Jánošíkovej z Cirkevnej materskej školy Gianny Berettovej Mollovej v bratislavskej Dúbravke a Eve Antalíkovej z Materskej školy pri Spojenej škole sv. Vincenta de Paul v Ružinove za ich ochotu zapojiť sa a pomáhať.

V časovom horizonte šiestich mesiacov, január – jún 2016, zapojené škôlky prispeli do našej zbierky 261 kg potravinami.

Ďakujeme za spoluprácu!

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

Výlet do Pezinku

Stretnutie dobrovoľníkov.

Čítať viac

K životu patria aj zmeny

Zmeny v tíme sociálnych pracovníkov.

Čítať viac