Ochrana DOMA pred pandémiou

Tohtoročná náročná situácia spôsobená pandémiou sa odrazila aj na fungovaní mnohých neziskových organizácií. Pre našu to znamenalo potrebu zabezpečiť ochranné a dezinfekčné pomôcky. V prvej vlne pandémie sme sa postarali o našich klientov – ľudí v núdzi, ktorým sme viackrát poskytli ochranné rúška na tvár. Pre dobrovoľníkov darca zabezpečil nielen rúška, ale aj dezinfekciu na ruky, povrchy, jednorazové rukavice a iné veci potrebné na dezinfekciu. Taktiež sme dostali jednorazové rúška od magistrátu a látkové rúška v spolupráci s organizáciou Bratislavské dobrovoľnícke centrum, ktorému sme venovali látky. Rúška nám pomohla zabezpečiť aj organizácia Depaul, ktorá ich šila s ľuďmi bez domova.

Postupne sme si však uvedomili potrebu zabezpečenia ochranných pomôcok na dlhší časový horizont, nielen jednorazovo. Pomoc sme hľadali cez darcov, grantovú pomoc, magistrát či Bratislavský samosprávny kraj. Nakoniec sa nám podarilo získať financie z výzvy Mestskej časti Bratislava-Dúbravka, ktorá nám poskytla 1 600 eur na nákup jednorazových rukavíc, rúšok, antibakteriálneho mydla, dezinfekcie na ruky a povrchy, dávkovače dezinfekcie a testy pre dobrovoľníkov.

Týmto ďakujeme Mestskej časti Bratislava-Dúbravka za poskytnuté financie, ktoré nám pomôžu dlhodobo chrániť našich obetavých dobrovoľníkov a zamestnanca, a tým zabezpečiť plynulý chod organizácie.

Ďakujeme.


Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

ĎAKUJEME ZA VAŠE 2%

Čítať viac

Vianoce 2023

Prajeme vám...

Čítať viac